KAWIARZ SA loading...
Chcesz stać się członkiem kawowej społeczności? Jeżeli tak, to załóż konto już teraz i ciesz się z przywilejów, jakie na Ciebie czekają!

ŻK Z

Mieszanka Żar Kawiarza

Aromat ■■■■■
Pobudzenie ■■■□□
Kwasowość ■■■■□

 

Kawa ręcznie palona
Ziarno:
100% arabika specialty
Kraj: Peru 
Region: Cusco
Palenie: Jasne
Charakterystyka: Letnia kompozycja łącząca przyjemny, miodowy smak z delikatnymi, orzeźwiającymi nutami cytrusów - pomarańczy i mandarynki.
Metody parzenia: dripper, chemex, aeropress, french press, syfon, cold brew

 

Letnie, upalne popołudnia obsypują Kawiarza pokusami, by oddać się błogiej drzemce. Chłodna i gęsta trawa pod gruszą kłania się tworząc wygodne posłanie. Parujący, letni ogród unosi aromaty piwonii, jaśminu i świeżych malin. Stary, ścięty pień, niczym wierny sługa, przypomina o swoim niezachwianym podejściu do filiżanek, dzbanów w i kwitnącej begonii. Kawiarz chętnie pozostawia wszystkie te wygody umiejętnie skrywającemu zadowolenie Parzochowi. Sam, natomiast, wbrew wygodzie i żarowi z nieba, spaceruje brzegiem morza, czując palący piasek pod stopami i obserwując skąpanych w słońcu wycieczkowiczów. Lubi wtedy nieść w dłoni filiżankę świeżo zaparzonej Arabiki rozmyślając nad sposobnością, dzięki której cały ten słoneczny żar dał się nieopatrznie uwieść niezliczonym ziarnom kawowca i zastygnąć do chwili, w której zbudził go szum parzonej kawy. Przez chwilę zastanawia się, czy aby te same ziarna nie zwodzą go w tym właśnie momencie niewinnym aromatem orzeźwiającej pomarańczy i mandarynki…? Szybko odrzuca niepokojące myśli a w głębi duszy żywi nadzieję, że wybudzony ze snu żar, słodko przyspieszający rytm serca, pozostanie z nim do chłodnych, jesiennych wieczorów.

Jak pić Żar Kawiarza?

• Wybieramy swoją ulubioną alternatywną metodę przyrządzania kawy.

• Tuż przed parzeniem mielimy odpowiednią ilość ziarna.

- Dla drippera, chemexa, french pressa, syfonu, cold brew oraz zwykłej kawy parzonej, optymalna gramatura wynosi 6 gramów kawy na 100 gramów wody.

- Dla aeropressu - 11 gramów kawy na 100 gramów wody.

• Podgrzewamy filiżankę, w której będziemy pić kawę.

• Parzymy kawę według standardów w określonej metodzie parzenia.

• Tuż przed wzięciem pierwszego łyku zamykamy oczy i rozkoszujemy się smakiem Żaru Kawiarza.

Kupując naszą kawę wspierasz polską manufakturę kawy